Něco o mně

MHJe to už mnoho let, kdy jsem uviděla u dětí na horách takovou „divnou modelínu“ a začala si s ní hrát a experimentovat. Prošla jsem si obdobím zkoušení, osahávání si vlastností, objevování nepřeberných technik – nejdříve sama, později též prostřednictvím online i živých kurzů s renomovanými českými i zahraničními lektorkami. Ten proces nikdy nekončí, polymerová hmota má netušené – a troufám si říct neomezené – možnosti. Pořád je tak co objevovat a zkoušet. Ze zájmu se vyvinul koníček a z koníčku láska, která mě stále drží.

Tvořím spíše intuitivně, bez přílišného plánování, raději nechávám hmotu, ať si tak trochu sama řekne, čím chce být. Mám ráda výzvy, které člověka donutí vybočit ze svých zajetých kolejí. Ty mou tvorbu vždy posunou o další krok dál, ať už jsou to tvořivá témata či neobvyklé barevné palety.

Dnes jsem mnohem dál než před lety, své výrobky prodávám na Fleru, v kamenných prodejnách i na řemeslných trzích. Mé šperky už udělaly radost mnoha ženám, leckteré se opakovaně vrací a mě hřeje u srdce, když vím, že je rády nosí.

Zaujme-li něco i vás, bude mi potěšením

Marcela